Zaczynamy sublimować!

Dobra, drodzy Czytelnicy, jestem pewien, że przekonałem Was, jak użyteczna i ciekawa jest sublimacja i teraz chcielibyście wiedzieć:

Co potrzebujemy, żeby zacząć sublimować?

Jeżeli chcecie rozszerzyć swoją działalność o produkty wysublimowane lub otworzyć własny sklep z takimi upominkami albo po prostu chcecie robić świetne prezenty na święta, to potrzebujecie odpowiedniego ekwipunku.

Czytaj dalej

Co to jest ta cała sublimacja?

Co to jest ta cała sublimacja?

Kiedy w wyszukiwarce Google wpiszemy hasło "sublimacja" dowiemy się, że jest to proces chemiczny polegający na zmianie stanu skupienia ciała stałego w gaz z pominięciem zamiany w ciecz. Już wszystko wiecie? Bo mi to niewiele powiedziało. Jakie to ma znaczenie przy wykonywaniu gadżetów i upominków…?

Wykorzystujemy ten proces, by po rozgrzaniu zamienić tusz wydrukowany na kartce papieru w gaz tak, by wchłonął się w materiał, na którym chcemy zamieścić naszą grafikę. Dzięki temu nie musimy się martwić o to, że tusz się zdrapie lub wykruszy, ponieważ staję się on częścią materiału, a nie nałożoną warstwą.

Czytaj dalej

EUROLAND i JA - co to znaczy?

„Euroland i ja”, ale co to w ogóle znaczy?

Skoro już trafiliście na tego bloga, to prawdopodobnie wiecie, czym jest Euroland, jednak jeżeli ktoś z Czytających nie jest w pełni doinformowany, to w skrócie opowiem.

Euroland to hurtownia fotograficzna. Myślę, że z przyzwyczajenia mówi tak każdy pracownik, którego zapytam, choć tak naprawdę to już dawno nieprawda… Przynajmniej częściowo…

Czytaj dalej